Pomoc dotycząca hasła
Podaj adres e-mail, który został użyty do założenia Twojego konta w Cateromarket:
Jeśli podany adres e-mail () został użyty do założenia konta w Cateromarket, wysłaliśmy właśnie wiadomość z instrukcjami zmiany hasła.
  1. Cateromarket
  2. Diety pudełkowe
  3. Dieta antycellulitowa

Dieta antycellulitowa – co jeść, główne zasady

Dieta skierowana jest do wszystkich pań, które marzą o jędrnym i wygładzonym ciele. Celem diety jest nie tylko zgubienie zbędnych kilogramów, ale także pozbycie się nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej, która zazwyczaj gromadzi się w okolicach brzucha, pośladków i ud.

Cellulit to przypadłość spowodowana nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Do głównych przyczyn tzw. „pomarańczowej skórki” zalicza się czynniki genetyczne, niewłaściwy styl życia, niewłaściwy ubiór, brak ruchu oraz przede wszystkim złą dietę.

Dieta antycellulitowa bazuje na produktach bogatych w błonnik, które poprawiają przemianę materii. Ponadto, eliminuje węglowodany proste, które prowadzą do odkładania tłuszczów oraz ogranicza sól i ostre przyprawy, sprzyjające gromadzeniu wody w organizmie. Idealnie, jeśli jest do tego bogata w produkty moczopędne, umożliwiające wydalanie wody, oraz bogata w potas, który działa przeciwobrzękowo.

Cellulit jest bardzo trudnym i wymagającym przeciwnikiem, do walki z którym należy podejść bardzo kompleksowo. Sama dieta, mimo iż jest dobrym początkiem, niestety nie wystarczy. Ponieważ cellulitowi sprzyja wszystko, co utrudnia prawidłowe krążenie, w tym siedzący tryb życia, za ciasne ubrania, a nawet buty na wysokim obcasie, do jego zwalczenia pomocne będą regularny wysiłek fizyczny, zmiana stylu życia i pewnych nawyków, a także zabiegi zdrowotne, w tym masaże.

Autor:

Łukasz Sot

Łukasz Sot - niezależny ekspert ds. cateringu dietetycznego, współzałożyciel serwisu Cateromarket.pl

Entuzjasta zdrowego odżywiania i holistycznego rozwiązywania problemów. W życiu hołduje zasadzie, że nie ma drogi na skróty i że nie ma - niestety - uniwersalnej diety cud. Na każdym kroku powtarza, że szczupła sylwetka jest „efektem ubocznym” dobrze dobranej diety, którą należy stosować przez całe życie. Jest przeciwnikiem bezmyślnego odchudzania i drakońskich diet redukcyjnych, które mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych w zamian oferując, tylko chwilową, poprawę wyglądu. Fan zdrowych tłuszczów, sceptycznie nastawiony do węglowodanów, zwłaszcza prostych. Nigdy nie kupuje produktów spożywczych, w których składzie znajdują się cyfry i słowa, których nie potrafi wymówić.