Pomoc dotycząca hasła
Podaj adres e-mail, który został użyty do założenia Twojego konta w Cateromarket:
Jeśli podany adres e-mail () został użyty do założenia konta w Cateromarket, wysłaliśmy właśnie wiadomość z instrukcjami zmiany hasła.

Dieta Detoks – czy jest zdrowa, jakie korzyści z oczyszczania

Detoks czyli dieta oczyszczająca jest właściwym wyborem dla wszystkich tych, którzy chcą oczyścić swój organizm z zalegających w jelitach złogów, a także pozbyć się z organizmu toksyn i wszystkich innych substancji, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dieta detoks składa się przede wszystkich z warzyw i owoców, wzbogaconych o naturalne przyprawy i zioła. Niektóre firmy cateringowe, w celu wzmocnienia efektu detoksykacyjnego, wzbogacają dietę o pełnoziarniste zboża i orzechy, które są dodatkowym źródłem błonnika.

Coraz powszechniej mówi się, że ludzie chorują z powodu toksyn. Detoks ma za zadanie posprzątać nasz organizm od środka i wydalić całą chemię, którą wdychamy z zanieczyszczonym powietrzem i przyjmujemy wraz z przetworzonym pożywieniem.

Diety typu detoks są prawdziwą bombą odżywczą. Wysoka zawartość witamin i minerałów to nie tylko zastrzyk energii i sił witalnych, ale także poprawa kondycji całego organizmu i odżywienie go na poziomie komórkowym. Dzięki wysokiej zawartości błonnika, skutecznie oczyścimy przewód pokarmowy, a jako bogate źródło antyoksydantów diety te wykazują właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, chronią układ krążenia oraz spowalniają procesy starzenia.

Najbardziej radykalną formą detoksu są tzw. posty lecznicze, w których spożywa się wyłącznie warzywa i owoce (zazwyczaj w formie koktajli lub „eliksirów”). Posty mają charakter „głodówki leczniczej” i są stosowane jako okresowa kuracja odtruwająco-wzmacniająca.

Choć diety oczyszczające i posty mogą przynieść bardzo dużo korzyści, zaleca się przed ich zastosowaniem konsultację z dietetykiem.