1. Cateromarket
  2. Diety pudełkowe
  3. Dieta Efekt Chili

Dieta Efekt Chili – czym jest 3D Chili, jakie efekty

Dieta Chili, znana także jako 3D Chili, to nowatorskie i „trójwymiarowe” podejście do odchudzania, które wykorzystuje dobroczynne działanie przypraw. Odpowiedni dobór naturalnych przypraw z całego świata bardzo korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego, przyspieszając przy tym przemianę materii.

3D Chili stworzone jest z myślą o osobach, które lubią rozsądne podejście do odchudzania. Dieta nie zakłada głodówek i wyrzeczeń, a codzienne menu jest w pełni zbilansowane i sycące. Sekretem diety jest odpowiedni dobór i kompozycja 3 rodzajów/grup przypraw – czerwone, zielone i żółte.

Przyprawy czerwone, tj. chili, pieprz, różne gatunki papryki, curry czy pepperoni podnoszą temperaturę ciała, przyspieszają metabolizm i pomagają w spalaniu tłuszczu. Przyprawy zielone, tj. bazylia, mięta, tymianek, szałwia, oregano, działają stabilizująco i kojąco na żołądek oraz wspomagają pracę jelit. Przyprawy żółte, tj. kurkuma, imbir, cynamon czy kardamon ułatwiają trawienie poprzez stymulację wydzielania soków żołądkowych oraz usprawniają działanie dróg żółciowych.

Dieta powinna trwać minimum 30 dni. Zapewnia umiarkowany spadek masy ciała, ale efekt jest długotrwały – brak efektu jo-jo. Niewątpliwym plusem diety jest brak monotonii i brak ryzyka pojawienia się niedoborów. Tym samym dieta jest uznawana za bezpieczną dla zdrowia.

Dieta nie jest zalecana dla kobiet w ciąży i mam karmiących oraz dla osób z wrzodami żołądka.