1. Cateromarket
  2. Diety pudełkowe
  3. Dieta South Beach

Dieta South Beach – sylwetka na plażę

South Beach, znana w Polsce jako dieta Plaż Południa, jest uważana za jedną z najbardziej racjonalnych i bezpiecznych kuracji odchudzających. Sekretem diety jest wyeliminowanie złych węglowodanów oraz zwiększenie ilości dobrych tłuszczów. Przy prawidłowym stosowaniu diety jest duże prawdopodobieństwo utrzymania upragnionej wagi nawet do końca życia.

Autor diety, dr Agatston, zauważył, że przyczyną przybierania na wadze jest spożywanie wysoko przetworzonej żywności, w tym przede wszystkich węglowodanów prostych, które na co dzień można znaleźć w jasnym pieczywie, słodyczach, słonych przekąskach, a także w słodkich napojach. Z dietetycznego punktu widzenia, produkty te nic nie wnoszą – są pozbawione błonnika i mikroelementów i są źródłem pustych kalorii. To co wg dr Agatstona pomaga schudnąć, to dobre węglowodany oraz dobre tłuszcze.

Najprościej rzecz ujmując, dieta polega na spożywaniu dużych ilości węglowodanów złożonych (o niskim indeksie glikemicznym) oraz zastępowaniu tłuszczów zwierzęcych tłuszczami roślinnymi oraz tłuszczami pochodzącymi z ryb. W diecie South Beach nie trzeba liczyć kalorii. Należy jeść tyle aby nie czuć się głodnym.

Dieta składa się z 3 faz, gdzie każda kolejna faza jest mniej restrykcyjna. Sumienne stosowanie się zaleceń gwarantuje, wg twórcy diety, utratę kilogramów bez efektu jo-jo, obniżenie poziomu cholesterolu oraz zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę i choroby układu krążenia.