Protokół autoimmunologiczny (Paleo, AIP)
4.92
11 opinii
Kaloryczność
1200
1400
1600
1800
2000
Posiłki
4 posiłki
3 posiłki
4 posiłki
3 posiłki
4 posiłki
3 posiłki
4 posiłki
3 posiłki
4 posiłki
3 posiłki
Wybór mniejszej liczby posiłków skutkuje zmniejszeniem liczby dziennych kalorii i należy je uzupełnić we własnym zakresie, aby osiągnąć wybraną kaloryczność.
Długość diety
dni
Klienci najczęściej wybierają 30 dni, 20 dni lub 10 dni.
Gwarancja najniższej ceny
Płacisz tyle, ile na stronie cateringu.
Oszczędzasz zł dziennie
Dieta autoimmunologiczna (auto immune protocol – AIP) jest opracowana pod kątem redukcji tzw. zespołu jelita nieszczelnego oraz reakcji krzyżowych. Jest ona bardzo restrykcyjna i dopuszcza stosowanie jedynie: świeżych warzyw, owoców, bulw (bataty, pochrzyn, taro, plantany) oraz mięsa i ryb. Z drugiej strony z jadłospisu kompletnie wykluczone są: wszystkie zboża (również bezglutenowe), rośliny strączkowe, orzechy, pestki oraz przyprawy na ich bazie. Warzywa psiankowate (pomidory, papryka) są dopuszczalne w bardzo ograniczonych ilościach lub całkowicie wykluczone (ziemniaki, bakłażan). Dieta jest swego rodzaju, bardziej rygorystyczną, odmianą diety paleo, jednak trzeba mieć na uwadze, że pojęcie to jest o wiele szersze – tzn. protokół autoimmunologiczny jest specyficzną odmianą diety paleo stosowaną tylko w chorobach autoimmunologicznych.

Nasz catering dietetyczny przygotowujemy z najwyższej jakości świeżych składników, częściowo pochodzących z upraw organicznych. Nie stosujemy przemysłowych półproduktów gastronomicznych i spożywczych, sztucznych dodatków, konserwantów, ani ulepszaczy smaku. Inspiracje kulinarne czerpiemy zarówno z kuchni polskiej, jak i międzynarodowej. Najchętniej korzystamy z produktów sezonowych oraz lokalnych.