Ketogenic od VITAMEALS
4,74
63 opinii
Założeniem diety Ketogenic jest wykorzystanie tłuszczy jako głównego składnika podaży energetycznej w ciągu dnia. Wartość udziału energetycznego tłuszczy waha się pomiędzy 75-80%, białka 15-20% oraz obniżonej zwartości węglowodanów do 5%. Dobowa wartości dostarczanych węglowodanów nie powinna przekraczać 50 g. W klasycznej diecie materiałem energetycznym jest glukoza zaś dieta ketogeniczna indykuje powstanie ciał ketonowych będących alternatywnym źródłem energii dla organizmu. Stan ten w organizmie jest określany jako ketoza. Mechanizm stanu ketozy wpływa bezpośrednio na procesy biochemiczne przemian glukozy. Podczas ograniczenia podaży glukozy z pożywania, organizm czerpie energię z tkanki tłuszczowej, co sprzyja jej redukcji. Ponadto posiłki wysokotłuszczowe oraz normobiałkowe nadają uczucie sytości, tym samym nie odczuwamy w szybkim tempie głodu. Mechanizmy te składają się na efektywną redukcję masy ciała. Dodatkowo wiele badań naukowych wskazuje na skuteczność zastosowania diety ketogenicznej w takich jednostkach chorobowych jak: otyłości, cukrzycy typu 2 oraz wspomagająco w leczeniu wybranych typów nowotworów, chorób neurologicznych w tym w autyzmie. Podstawowe produkty zastosowane w tworzonym jadłospisie to produkty pochodzenia zwierzęcego oraz produkty roślinne charakteryzujące się wysoką zawartością tłuszczu. Produkty zwierzęce włączone do tej diety to: wołowina, wieprzowina, jaja, nabiał i produkty mleczne, drób, ryby i owoce morza. Zaś produkty roślinne które dostarczają tłuszczy wysokiej jakości to: oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej z czarnuszki, orzechy i ziarna.

Dieta Ketogenic stanowi dietę alternatywną, dlatego też przed jej zastosowaniem należy skontaktować się z dietetykiem bądź lekarzem.

Rozwiń
98% klientów poleca 63 opinii 10 diet w ofercie
Co znajdziesz w swojej diecie?
Poranna dostawa

Codziennie rano dostajesz swoje świeże jedzenie

Twoja dieta
Początek diety test
Zakończenie diety
Kaloryczność 1500 kcal / 4 posiłki
70,90
dzień
Zamów do 10:00 (jutro) aby otrzymać za 5 dni
70,90 zł x
dni
70,90
Dostawa zł x
dni
Darmowa dostawa
Opinie
4,74 63 opinii
Smak
4,84
Różnorodność
4,78
Estetyka
4,81
Składniki
4,87
Pudełko
4,67
Magdalena, Żyrardów 3,55
Styczeń 2023

To nie mój typ - nie moje smaki, ale wszystko było świeże, po prostu za ciężka keto jak dla mnie .

Urszula, Krasnystaw 4,65
Styczeń 2023

dieta godna polecenia

Urszula, Krasnystaw 4,65
Styczeń 2023

dieta godna polecenia

Tomasz, Bobrowiec 4,8
Październik 2022

Kolejne zamówienie z Vitameals. Generalnie wszystko w porządku, ale w porównaniu do diety KETO ciut niższa różnorodność i ciut zbyt wysoka ilość drobiu. Stąd trochę niższa ocena.

Może Ci się spodobać