Dieta wegetariańska z rybami catering dietetyczny
19.09.2016 | Odżywianie

Dietetyk w firmie cateringowej

Gdy zgłasza się do mnie firma cateringowa z prośbą - "Pani Natalio, prosimy o jadłospisy z daniami do pudełek" - zazwyczaj dostaję kilka wytycznych. Poza tym, że jadłospis ma być odpowiednio zbilansowany, często też zostaję poproszona o to by dania były wyszukane, z takimi składnikami, z których konsument normalnie nie korzysta. Często firmy cateringowe chcą świadczyć najwyższą jakość usług kosztem niższych zysków. Ale czy tylko to jest ważne w idei jedzenia z pudełek?

Kwalifikacje niezbędne do opracowania diety

Warto mieć na uwadze, że za każdym daniem w jadłospisie stoi (powinien stać) dietetyk, który tak obmyślił dany jadłospis i dania w nim zawarte aby i konsument był zadowolony i firma cateringowa nie ponosiła strat przy jego produkcji. Jeśli więc zdecydowałeś się na usługi cateringu dietetycznego, to koniecznie upewnij się, że firma korzysta z usług dietetyka. To ważne, gdyż odpowiednio wykwalifikowany dietetyk jest w stanie prawidłowo zbilansować dietę przeznaczoną „do pudełek”, ale co również istotne będzie mógł zmodyfikować jadłospis wg Twoich potrzeb i sugestii tworząc jadłospis indywidualny. Poza tym jeśli zdecydowałeś się na catering dietetyczny, ponieważ chcesz zgubić kilka kilogramów to dietetyk powinien oznaczyć Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne i wówczas wskazać wariant usługi jaką zaleca - np. jadłospis pokrywający 1500 kcal/dziennie. Jest to niezwykle istotne, bo tylko wtedy będziesz mógł odnieść sukces w walce z nadmiernymi kilogramami. Kolejną korzyścią wynikającą ze współpracy firmy cateringowej z dietetykiem, jest fakt, że dietetyk odpowiedzialny jest za oznaczenie alergenów, to ważne dla osób cierpiących na nietolerancje czy alergie. Jeśli nie masz możliwości codziennego kontaktu z dietetykiem warto zwrócić uwagę czy inny pracownik firmy pozostaje do Twojej dyspozycji.

Współpraca z firmami oferującymi catering dietetyczny

Współpraca firma cateringowych z dietetykami to jedna z większych korzyści, świadcząca o dobrze prosperującej firmie cateringowej. To olbrzymia odpowiedzialność żywić ludzi, dlatego firmy cateringowe często tworzą dodatkowy, nieplanowany etat dla dietetyka. Znajomość dietetyki obejmuje bardzo szeroki zakres wiedzy począwszy od żywienia człowieka przez technologię żywności a kończąc na elementach medycyny. Stąd też posiadanie w swoim teamie dietetyka to dla firmy cateringowej olbrzymi plus wiążący się z profesjonalizmem i renomą. Czego firma cateringowa może oczekiwać od dietetyka? Przede wszystkim warto prowadzić ciągłą współpracę z dietetykiem. Oczywiście po dłuższym czasie prowadzenia cateringu baza dań i zbilansowanych jadłospisów będzie już spora. Często jednak konsumenci oczekują pierwszej, a nierzadko i dodatkowej konsultacji z dietetykiem. Być może pojawi się też potrzeba zmodyfikowania jadłospisu albo po prostu konieczność ważnej porady dotyczącej odchudzania. Wówczas wiedza i umiejętności dietetyka okażą się nieocenione. Konsument powierzając swoje zdrowie w „ręce” firmy cateringowej chce mieć pewność, że jest pod dobrą opieką. Dietetyk w firmie cateringowej powinien też ściśle współpracować z kucharzem, wskazówki przekazane w trakcie przygotowywania dań są często nieocenione, a wszystko to dla dobra konsumenta.

Podsumowanie

Podsumowując - Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że powinien się zdrowo odżywiać, jednak czasem w ciągłym biegu trudno zrealizować zdrową dietę. Wiele razy jest też tak, że wydaje nam się, że jemy zdrowo, a mimo wszystko pojawiają się niedobory witamin w naszym organizmie lub nawet tu i ówdzie kilka nadprogramowych kilogramów. Warto wówczas rozważyć usługi cateringu dietetycznego, które zarówno zbilansują odpowiednio dietę, jak i wykonają i dostarczą pod wskazany przez Ciebie adres posiłki na cały dzień. To olbrzymia korzyść dla konsumentów, bo często w jednej cenie mają podwójną usługę – profesjonalną dietę oraz jedzenie przygotowane na cały dzień.

Materiał przygotowany przez dietetyka - Natalię Wojtczak świadczącą usługi dla cateringów i żywienia zbiorowego, autorkę bloga Dietonatka

Autor
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Blog Cateromarket jest miejscem spotkań osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia i wpływem właściwego odżywiania na nasze zdrowie i codziennie samopoczucie. Celem bloga jest zmuszenie Czytelnika do refleksji i poszukiwania własnej drogi do zdrowia i życiowej równowagi. W tym celu publikujemy treści Autorów różnych środowisk, nierzadko mających sprzeczne poglądy. Łączy ich natomiast wspólne przekonanie - wszyscy wierzą, że właściwe odżywianie jest głównym fundamentem zdrowia. Treści na naszym blogu służą pozyskaniu inspiracji do działania i nie mogą zastępować porady lekarza. Cateromarket ani Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za sposób w jaki Czytelnicy wykorzystują informacje zawarte na stronie.