Akcja społeczna Pomocne Pudełko
14.12.2020 | Lifestyle

Rusza I edycja akcji "Pomocne Pudełko"

Cateromarket wspólnie z firmami cateringowymi i logistycznymi angażuje się w pomoc żywnościową dla potrzebujących. W grudniu 2020 ruszyła akcja „Pomocne Pudełko”, której celem jest przekazanie ponad 1700 posiłków potrzebującym z trzech miast Polski – Warszawy, Krakowa i Białegostoku. Inicjatorem i organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego wraz z firmami Cateromarket, Goodspeed i InPost. Do akcji dołączyło 14 firm cateringu dietetycznego.

Logo akcji Pomocne Pudełko

W ramach akcji „Pomocne Pudełko” w tygodniu poprzedzającym święta, czyli w dniach 14-18 grudnia 2020 roku do trzech lokalizacji – w Warszawie, Krakowie oraz w Białymstoku – zostały rozwiezione posiłki dla potrzebujących, przygotowane przez firmy cateringu dietetycznego, które dołączyły do akcji. Partnerami akcji, po stronie potrzebujących, są organizacje: Serce Miasta, Zupa na Plantach oraz Stowarzyszenie ku dobrej nadziei.

Do akcji włączyło się 14 firm oferujących catering dietetyczny: Catering2be, Zdrowy SmakFitness CateringPrzełom w Odżywianiu, Fit Kalorie, Fit na 5, Mihiderka w Drodze, Rukola, DietBox, Wygodnadieta.pl, WJEM, LightDiet, Dieta Premium, Fresh Catering. Firmy te przekazały łącznie ponad 1700 posiłków, które logistyczni partnerzy Pomocnego Pudełka, czyli Goodspeed i InPost rozwieźli do organizacji pomocowych.

Inicjatywa, którą podjęliśmy, ma na celu pomoc osobom w potrzebie w tym szczególnym przedświątecznym czasie. Cieszymy się, że wiele firm cateringowych dołączyło do naszej akcji, a dzięki naszym partnerom logistycznym mamy możliwość sprawnie przekazać posiłki tam, gdzie osoby potrzebujące będą mogły z nich skorzystać. Wierzymy, że w ten sposób chociaż w drobnym zakresie wpłyniemy na jakość ich życia. To pierwsza taka akcja organizowana przez nasze stowarzyszenie. I pewnie na niej nie poprzestaniemy – komentuje Marek Lekki ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego.

************

Dodatkowe informacje:

  • Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego

Cateromarket.pl

  • Partnerzy logistyczni:

Goodspeed

InPost

  • Cateringi zapewniające posiłki (w kolejności alfabetycznej)

Catering2 Be, Dieta Premium, Dietbox, Fit Kalorie, Fit na 5, Fitness Catering, Fresh Catering, LightDiet, Mihiderka W Drodze, Przełom w Odżywianiu, Rukola, WJEM, Wygodnadieta.pl oraz Zdrowy Smak

  • Organizacje pomocowe:

Serce Miasta (Warszawa)

Zupa na Plantach (Kraków)

Stowarzyszenie Ku dobrej nadziei (Białystok)

Autor
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Blog Cateromarket jest miejscem spotkań osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia i wpływem właściwego odżywiania na nasze zdrowie i codziennie samopoczucie. Celem bloga jest zmuszenie Czytelnika do refleksji i poszukiwania własnej drogi do zdrowia i życiowej równowagi. W tym celu publikujemy treści Autorów różnych środowisk, nierzadko mających sprzeczne poglądy. Łączy ich natomiast wspólne przekonanie - wszyscy wierzą, że właściwe odżywianie jest głównym fundamentem zdrowia. Treści na naszym blogu służą pozyskaniu inspiracji do działania i nie mogą zastępować porady lekarza. Cateromarket ani Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za sposób w jaki Czytelnicy wykorzystują informacje zawarte na stronie.