Granola orzechowa z jogurtem truskawkowym i kiwi
21.09.2016 | Odżywianie, Lifestyle

Projekt #WiemCoJem - dwie strony zdrowego żywienia

Dlaczego powstał Cateromarket

Wyszukiwarka Cateromarket powstała z myślą o tym, aby ułatwić znalezienie właściwego cateringu dietetycznego w Twojej miejscowości, a następnie dobrać odpowiednią dietę. Na co dzień porównujemy ponad 300 firm dla osób aktywnie poszukujących diety pudełkowej i jest to niezmiennie nasze główne zajęcie.

Mity o cateringu dietetycznym

Niemniej jednak postanowiliśmy zrobić kolejny krok ku promocji zdrowego odżywiania. Dostrzegając szereg korzyści jakie niesie za sobą catering dietetyczny, chcemy przekonać do tej usługi niezdecydowanych i pokazać co tak naprawdę znaczy bycie „na pudełkach”. Wydawałoby się, że o diecie pudełkowe zostało już powiedziane i napisane niemal wszystko. A jednak anonimowe badanie przeprowadzone na zlecenie Cateromarket na grupie kilkuset pracowników warszawskich korporacji boleśnie pokazało jak wiele mitów narosło wokół cateringu dietetycznego, jak mylnie ta usługa jest postrzegana i jak porażająco niska jest świadomość żywieniowa wśród tzw. „white collars”.

Projekt #WiemCoJem

Ponieważ catering dietetyczny to dla nas nie tylko jedzenie, ale także pasja i styl życia, zdecydowaliśmy się wyjaśnić wszystkie znaki zapytania i obiektywnie pokazać w czym catering pudełkowy jest lepszy, a w czym gorszy od standardowego żywienia w naszych domach. W tym celu zdecydowaliśmy się przeprowadzić cykl eksperymentów mających za zadanie pokazać od kuchni jak wygląda życie na pudełkach. Do pierwszego eksperymentu zaprosiliśmy Roksanę Środę – studentkę dietetyki z Krakowa oraz panią dr Krystynę Pogoń, jednego z najbardziej renomowanych dietetyków w Krakowie, właścicielkę firmy Dietific. Przez 2 miesiące będziemy towarzyszyć Roksanie w jej życiu codziennym. Zobaczymy jak samodzielnie przygotowuje posiłki, jak wygląda jej rozkład dnia, co robi w czasie wolnym. Następnie sprawdzimy czy jej życie zmieni się po przejściu na catering dietetyczny. Jeśli jesteście ciekawi losów Roksany, zapraszamy do śledzenia relacji z naszego eksperymentu tutaj.

Autor

Znajdź najlepszą dietę pudełkową w Twoim mieście

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Blog Cateromarket jest miejscem spotkań osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia i wpływem właściwego odżywiania na nasze zdrowie i codziennie samopoczucie. Celem bloga jest zmuszenie Czytelnika do refleksji i poszukiwania własnej drogi do zdrowia i życiowej równowagi. W tym celu publikujemy treści Autorów różnych środowisk, nierzadko mających sprzeczne poglądy. Łączy ich natomiast wspólne przekonanie - wszyscy wierzą, że właściwe odżywianie jest głównym fundamentem zdrowia. Treści na naszym blogu służą pozyskaniu inspiracji do działania i nie mogą zastępować porady lekarza. Cateromarket ani Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za sposób w jaki Czytelnicy wykorzystują informacje zawarte na stronie.