1. Cateromarket
  2. Catering dla Seniora. Podziel się pudełkiem.

Catering dla Seniora. Podziel się pudełkiem.

Catering dla Seniora. Podziel się pudełkiem.

Wierzymy, że dobro powraca. Dlatego organizujemy coś bardzo dobrego!

Codziennie mijamy ich na ulicy. Wyprzedzamy na schodach, ustępujemy miejsca w autobusie, przytrzymujemy drzwi od klatki. Zajęci swoimi sprawami nie mamy czasu na spokojne zjedzenie obiadu, a co dopiero na rozmowę z tą sympatyczną staruszką, która chce nam opowiedzieć o wspomnieniach z czasów wojny. Coś nas jednak łączy – ona też nie jadła dziś ciepłego posiłku. Ale nie dlatego, że miała tak dużo pracy.

Czy wiecie, że najczęściej wypłacana emerytura w Polsce wynosi nieco ponad tysiąc złotych? To mniej więcej tyle, ile należy wydać na miesięczną usługę diety pudełkowej. Nic więc dziwnego, że przy tak niskich dochodach, wielu seniorów skarży się, że po opłaceniu rachunków nie stać ich na jedzenie czy leki.

W naszej okolicy z pewnością mieszkają samotni i schorowani emeryci, którzy nie są w stanie zrobić sobie zakupów, nie mówiąc już o ugotowaniu obiadu. To skazuje ich na egzystencję na granicy ubóstwa. Bez odpowiedniego odżywiania, ich zdrowie ulega wyłącznie pogorszeniu. To błędne koło, z którego bez pomocy z zewnątrz, nie można się wydostać.

Sytuacja polskich seniorów nie zmieni się z dnia na dzień. Ale jest coś, co możemy zrobić, by już dziś podnieść jakość ich życia.

Catering dietetyczny to idealny sposób odżywiania dla ludzi w podeszłym wieku. Zbilansowana, zdrowa dieta wzmacnia organizm i wspomaga leczenie wielu chorób, a dostarczanie posiłków do domu usuwa przeszkodę w postaci dźwigania zakupów i samodzielnego gotowania.

Skoro usługa diety pudełkowej jest poza zasięgiem większości polskich emerytów, postanowiliśmy pomóc tym najbardziej potrzebującym.

Od jakiegoś czasu pracujemy nad projektem, który ma szansę zrobić dużo dobrego. Niedawno zaprosiliśmy polskie firmy z branży cateringów dietetycznych do wzięcia udziału w pierwszej, wspólnej akcji społecznej pod hasłem:

Catering dla seniora. Podziel się pudełkiem

W jej ramach każda firma, która przyłączy się do tej inicjatywy, przez minimum miesiąc dostarcza starszej osobie – będącej w trudnej sytuacji materialnej i życiowej – wybraną dietę pudełkową. W ten sposób nawet kilkuset emerytów z całego kraju ma szansę codziennie otrzymać pięć pysznych posiłków!

Do tej pory do naszej Akcji przyłączyli się:


Wiecie co? Pierwsi seniorzy już dostają swoje pudełka! Osoby, które do tej pory liczyły każdy grosz i ustawiały się w kolejkach po paczki z żywnością, mają zapewnioną pełnowartościową dietę, z najwyższej jakości składników.

Dziękujemy ludziom o wielkich sercach, którzy postanowili pomagać razem z nami! Działając wspólnie, szybciej zmienimy świat na lepsze!

Jeśli i Twoja firma chce przyłączyć się do Akcji, napisz na adres: kontakt@cateromarket.pl

O szczegółach będziemy na bieżąco informować na naszym profilu na portalu Facebook.